Історія школи

В далекому 1883 році 6 грудня було засноване Василівське народне училище Павлівської волості Маріупольського повіту Катеринославської єпархії. Це був однокласний учбовий заклад, де навчалося всього 8 учнів з сімей зажиточних селян. Першими вчителями був священик Георгій та 2 учителя – Павло Андрійович і Марфа Устинівна Угрюмови.

В 1905 році була збудована перша земська школа уже з трьома класами навчання. Учителями в цій школі було те ж подружжя Угрюмових. В школі крім загальноосвітніх предметів проводився урок Закону Божого, який читав священик Серафим Орловський. Поряд зі школою вчителі та учні посадили фруктовий сад. На 20 грудня 1913 року в школі було 3 класи, в яких навчалося 60 хлопчиків і 31 дівчинка, з яких 86 учнів числилися малоросами. До революції школа випустила зі своїх стін 462 учні.

У 1930 році Василівська земська школа набула статусу семирічної. Директором школи був Борищенко Іван Федорович. В цей час уже функціонувала і Микольська навчальна школа.

Під час війни приміщення школи були майже зруйновані. Після визволення села у вересні 1943 року зусиллями вчителів, дітей та батьків обидві школи було відремонтовано і вже 10 жовтня в них почали навчатися діти.

Директорами школи після війни були:

Савін Михайло Михайлович

Шашкін Миколай Михайлович

Стратулатов Захарій Карповаич

Харакоз Микола …

Бороденко Іван Олександрович

Директором Микільської навчальної школи з 1945 по 1957 рік була Гримайло Марфа Дмитрівна.

В середині 50-х років була збудована (уже цегляна) Василівська семирічна школа.

В 1965 році наша школа стала середньою. Будівля Микільської навчальної школи була вже досить стара і простояла до 1968 року.

Навесні 1968 року колгосп розпочав будівництво нового приміщення школи, котра була здана в експлуатацію 20 серпня 1968 року.

Директорами в цей період були:

Степурський Іван Іванович

Чебанов Іван Андрійович

Полєтаєв Сергій федорович 1957

Кійко Анатолій Миколайович

На кінець 80-х років будівля Микільської середньої школи вже не могла достойно відповідати вимогам процесу освіти, було підняте питання про необхідність будівництва нової школи. Рішення про будівництво такого об’єкта в селі взяв на свої плечі колгосп імені Петровського (яким на той час керував Коваль Анатолій Іванович). Завдяки зусиллям колгоспного господарства і особистій участі педагогів школи, котрі наряду з будівельниками мили, прибирали і облаштовували будівлю, 23 серпня 1992 року була пущена в експлуатацію теперішня двоповерхова будівля школи, а директором в цей час був Шимановський Василь Ілліч.

Капітаном шкільного корабля з 1995 року був Павленко Анатолій Максимович.

Капітаном шкільного корабля з 2012 року є Жигайло Світлана Іванівна